ישנם הרבה משפחות להם תינוק אשר רוצים לקחת חופשה משפחתית באחד משלל הצימרים שבאזור הצפון, בין אם זה צימרים בכפר תבור או צימרים בשרונה, אך חוששים שנופש בצימר אינו מתאים למשפחה עם תינוק. ההיפך הוא הנכון. נופש בקרב צימרים למשפחות בצפון הם דרך מצוינת לבלות חופשה משפחתית גם עם יש תינוק קטן במשפחה.

אם תשאלו הורים לתינוקות הם יצהירו שחופשה עם ילדים, לרבות תינוק הוא לא דבר קל. צריך כל הזמן להיות על המשמר, לוודא שכל ילד מקבל את מה שהוא צריך וכמובן לשמור על בטיחות ובריאות הילדים. ישנה דעה לא נכונה שנופש בצימרים לא מתאים למשפחות עם תינוק כמו בית מלון. בפועל ישנם הרבה צימרים למשפחות בצפון שמתאימים לנופש של משפחות גם עם תינוק.

צימרים למשפחות בצפון מחולקים כך שיש הפרדה למספר חדרים, חדר שינה גדול להורים וחדרים נפרדים המותאמים לילדים. כך ההורים יכולים להגדיר לכל ילד את החדר שלו ובמידה ויש תינוק, להגדיר לו חדר לבד שיוכל לקחת את שנת הצהריים בלי הפרעה או לחילופין יש מקום לתינוק לישון בחדר ההורים, הרחק מילדים קטנים אחרים. בנוסף יש צימרים למשפחות בצפון שבאים מצוידים עם לול בחדר, שזה יתרון משמעותי לנופשים שכך הם לא חייבים להביא לול נייד איתם. כאשר יש מקום מוגדר לתינוק בצימר, יש יותר סדר, בהשוואה לחדר מלון גדול אחד, ואז אפשר לסדר פינה יפה לתינוק שתהיה מצוידת בכל מה שצריך: מגבונים לחים, חיתולים להחלפה, בגדים להחלפה ועוד. ככה ההורים יודעים איפה הכל יושב בדיוק ויותר קל לדאוג לתינוק בצורה מסודרת יותר.

לעומת חדרי המלונות הקטנים, הצימר למשפחות הוא הרבה יותר רחב. ואז אפשר להגדיר מתחם מיוחד למשחקים עבור התינוק. אפשר לסדר לו מתחם קטן מיוחד לתינוק עם כל הצעצועים שלו שהוא יכול לשחק שם ולזחול כמה שהוא רוצה. כשיש מקום מוגדר ומתוחם אפשר לתת לתינוק לשחק לבדו ולהיות רגועים שהוא בטוח. מה שישאיר לכם זמן פנוי להירגע בצימר ולא לנסות להעסיק את זמנו של התינוק כל הזמן.

עוד יתרון על בתי מלון הוא שבצימרים למשפחות יש מטבח גדול ומאובזר. תזונה לילדים קטנים ותינוקות הוא דבר חשוב. כאשר יש מטבח גדול ומאובזר אפשר להכין ארוחות בריאות ומזינות לילדים ולתינוק בלי בעיות. לא צריך להסתמך על מזון של בית המלון, שאנו לא יודעים עד כמה הוא טוב, בנוסף כאשר יש מטבח גדול אז אפשר תמיד לאחסן בהישג יד את האוכל המיוחד של התינוק כמו פורמולה או חטיפים מיוחדים שהוא אוכל.

הצימרים ממוקמים בטבע, איפה שיש שקט ושלווה. בשונה ממלון צפוף שבו יש רעש ותנועה של הרבה אנשים, שאתם בצימרים אתם נהנים מהשקט והשלווה. תינוקות מגיבים בצורה הרבה יותר טובה לשקט של הטבע. אפשר לקחת את התינוקות לטיול בטבע באזור הצימר. טיול קצר ולא רחוק מהצימר כך שאם התינוק רעב או עייף אפשר מאוד בקלות לחזור חזרה ולהאכיל אותו או להשכיב אותו לישון.

בכל הנוגע לחופשה עם תינוקות יש בעיה של הירדמות במקום חדש. קשה להרבה תינוקות להירדם במקום לא מוכר להם. אך כאשר ישנם בצימר, האווירה שהצימר משרה היא הרבה יותר ביתית ממלון ולרוב תינוקות מגיבים טוב יותר לסביבה בצימר ונרדמים בצורה חלקה יותר. חשוב להסתכל באינטרנט ולוודא עם בעל הצימר אם כל התנאים לתינוק נמצאים שם. לרוב בעל הצימר ידאג לכך שהחדר יהיה מוכן לתינוק כאשר תודיעו לו על ההגעה.

לסיכום, צימרים בשרונה וצימרים בכפר תבור למשפחות, הם בחירה מצוינת גם למשפחות שיש להם תינוק. האווירה שהצימר משרה והתאמתם של הצימרים למשפחות הוא פתרון טוב יותר מנופש בבית מלון לתינוק שלכם.