רכיבה על אופניים בכלל והשתתפות בטיולי רכיבת אופניים באזור הצפון בפרט, הופכים ליותר ויותר שכיחים, כאשר מרבית רוכבי האופניים בצפון בוחרים ללון במהלך הטיול בצימרים ולא במלונות. מקומות כמו צימרים בכפר תבור וצימרים בשרונה רואים הרבה רוכבי אופניים במהלך תקופות השנה השונות.

רכיבה על אופניים הפכה לאחת מענפי הספורט הפופולאריים ביותר בישראל בשנים האחרונות. ישראלים ותיירים מכל רחבי העולם מגיעים לצפון הארץ בכדי ליהנות מהנוף ולהשתתף בחוויה של ספורט וטבע. בכל מקום בישראל, בכבישים, בשבילים ברמה, בהרים או במדבר, ניתן להבחין בקבוצות של רוכבי אופניים בתלבושות צבעוניות, מדוושים בכל כוחם, מזיעים ומאושרים. טיולי אופניים הם הרפתקה מדהימה באוויר הפתוח, טיולי אופניים מאפשרים ליהנות מחיק הטבע תוך השלמת אתגר קשה כמו רכיבה על אופניים למרחק משמעותי. אופניים מושכים מגוון רחב של גילים: ילדים והוריהם, סבים ונכדים, צעירים ומבוגרים כאחד. כל אחד יכול ליהנות מרכיבה באוויר הצח. למשל, הטרנד של רכיבה על אופניים ברחבי הארץ, במיוחד בצפון, מאוד פופולארי בין אנשי היי-טק מלומדים ועניין זה מביא לגידול במקומות המציעים לינה לרוכבי אופניים.

כמעט כל מי שאי פעם ניסה טיול אופניים חזר ואמר שזה היה אחת החוויות הגדולות ביותר של חייו. ספורט רכיבת האופניים, לרבות רכיבת האופניים בצפון, עשה צעדים גדולים מבחינת הגברת התדמית הטובה של תחום רכיבת האופניים. החל מהפופולאריות של אירוע הטור דה פראנס ועד הנחלת הידע שרכיבה על אופניים היא אפשרות מצוינת להיכנס לכושר. שבילי האופניים של צפון ישראל מציעים אפשרות לרוכבי האופניים לחקור ולגלות את סודות הטבע של המדינה. האופניים הוא אמצעי נפלא להשלים טיול אינטימי בשמורות הטבע, היערות ופינות החמד. רוב מסלולי האופניים מציעים שלווה ויופי ברמה נוחה, אך גם ישנם שבילים שמציעים יותר אתגר לאותם מחפשי האדרנלין. ניתן ליהנות מטיול רכיבה לבד או בקבוצות, וניסיון רכיבה על אופניים יכול להיות קצר וקולע או להתפתח למסע ארוך בשטח קסום עם מדריכים מקצועיים. בואו לפגוש את כוחו של הטבע, היופי שלו והקסם. שבילי רכיבה על אופניים והטבע הם שתי ההנאות הגדולות ביותר של החיים. זאת לא הפתעה שהשילוב של שניהם – טיולי רכיבה על אופניים – הוא בילוי פופולארי במיוחד. נופים תוססים עירוניים, גבעות שלוות, עמקים ירוקים, יערות סבוכים, מדבר לצד זרמי נחלים או על גדות נהר הירדן – תוכלו למצוא רוכבי אופניים מזיעים, עליזים בכל רחבי ישראל.

אופניים, מלבד היותם במצב נוח, חסכוני, מהיר וידידותי לסביבה של תחבורה בערים, הם גם מאפשרים לנו ליהנות מהטבע במלוא הדרו – הצורות, הצבעים, ריחות משכרים ופסקול מדהים. השמחה של להיות באוויר הצח בתוך נופים עוצרי נשימה מוגברת על ידי ההנאה של רכיבה על אופניים. פעילות גופנית מגבירה את הפרשת אנדורפינים במוח אשר משפרים את מצב הרוח שלנו, וכפי שאמר חז"ל: "נפש בריאה בגוף בריא".

האם לינה לרוכבי אופניים בצימר מקובלת במהלך טיולי רכיבת אופניים?

לטיול רכיבת אופניים אין חוקים. כל אחד יכול להשתמש באיזה סוג אופניים שהוא רוצה, באיזה סוג ציוד שהוא רוצה ולקחת איזה מסלול שהוא רוצה. יש אנשים אשר מקימים אוהל וישנים בשטח, יש אנשים שמתאכסנים באכסניות ויש אחרים אשר מעדיפים את הנוחות של צימרים לרוכבי אופניים, כמו הרבה צימרים בשרונה שמארחים רוכבי אופניים בקביעות. עם זאת, עם התקדמות תחום הרכיבה והגידול ברוכבי אופניים בודדים וברוכבי אופניים הנעים בקבוצות גדל הביקוש לצימרים לרוכבי אופניים, מקומות אירוח איכותיים במחיר סביר אשר ממוקמים לאורך מסלולי הרכיבה הפופולאריים בצפון. כאן נכנסים הצימרים אשר בהחלט עונים על הקריטריונים הללו ומשרתים מאות רוכבי אופניים מעושרים בכל שנה. נוסיף לכך שבאזור הצפון מלונות הם לא אפשרות נפוצה כמו במרכז הארץ, ולכן, בכל הנוגע לקבלת אירוח איכותי ונעים בצפון, הצימרים הם האפשרות הבטוחה והטובה ביותר לרוכבי האופניים. מומלץ בעת תכנון מסלול הרכיבה להזמין מקום בצימרים מבעוד מועד, יהיה מאוד קשה למצוא מקום בהתראה קצרה, אך גם זה אפשרי. מחיר הצימרים משתנה בהתאם לעונות הביקוש ובהתאם ליום בשבוע, אך תמיד ניתן למצוא צימר המתאים לרמת המחיר שלכם.