חופשות קולינאריות הוא תת תחום הולך ומתפתח בתיירות הישראלית בפרט. צימרים בצפון כמו צימרים בכפר תבור וצימרים בשרונה מעניקים נופש בצימר כחלק מחופשה קולינארית מרתקת. התיירות קולינארית מוערכת על ידי אנשי מקצוע בענף תיירות כאחד מהנישות הפופולאריות ביותר כיום בתעשיית התיירות בעולם. תיירות קולינארית מוגדרת כמרדף הנופש אחר חוויות אכילה ושתייה ייחודיות ובלתי נשכחות, בארץ הנופש. חופשות קולינאריות החלו בסביבות תחילת שנות האלפיים ומשם תת תחום תיירות זה גדל במהירות בכל שנה.

הגידול הרב בחופשה קולינארית בישראל ניתן לראות לפי הגידול במספר הנופשים המעוניינים בנושא, לפי הגידול בתכניות טלוויזיה המבוססות על החוויה הקולינארי ובעקבות תוכניות טלוויזיה אשר עוסקות בנסיעות קולינאריות, ראה תכניות רבות בערוץ האוכל. חופשה קולינארית מאפשרת לתיירים שונים, אזרחי ישראל ואזרחים מחו"ל, לחוות את החוויה הישראלית וללמוד על תרבויות השונות במדינת ישראל דרך מאכלי הדגל השונים. אין ספק, ששום דבר לא יכול להביא תייר קרוב יותר למהות של ישראל כמו חופשה קולינארית המפעילה את כלל החושים טעם, ריח, ראייה, לגעת וללמוד כיצד ליצור מנות טעימות, אותנטיות ישראליות. לא סתם אומרים שהדרך להבין מקום בצורה העמוקה ביותר היא באמצעות המטבח המקומי. זה בעצם הרעיון מאחורי חופשות קולינאריות, שבו בתיירים לומדים לבשל כמו המקומיים כדרך מקורית ומעניינת לספוג תרבות זרה. סוג המטיילים של היום הם מטיילים חווייתיים שרוצים לצאת מהאוטובוס או הרכב ולהשתתף באופן פעיל, ללמוד ולעשות. יש הרבה ישראלים אשר מתכננים בזמן הקרוב לצאת לחופשה קולינארית או לפחות חושבים על כך.

כשזה מגיע לחופשה קולינארית בישראל, ישנם הרבה צימרים בצפון אשר מציעים להשתמש בצימר שלהם כבסיס לחופשה קולינארית בצפון. אפשר לקחת צימר בכפר תבור כחלק מחבילה מאורגנת של קבוצת מטיילים עם מדריך שייקח אתכם למסעדות שונות באזור הצפון או שניתן לבצע חופשה קולינארית בצורה עצמאית. ניתן להזמין מקום בקרב צימרים בשרונה או צימרים בכפר תבור, ומשם לתכנן חופשה על בסיס קולינארי. דבר ראשון בעל הצימר מכיר טוב את האזור ויכול לתת לכם המלצות חמות של מסעדות או שווקים מקומיים של אוכל. בנוסף יש הרבה צימרים שמאפשרים להזמין ארוחות שף מקצועי לצימר עצמו.

בקרב צימרים בכפר תבור, צימרים בשרונה ועוד לרוב יש אפשרות לארוחת בוקר בצימר, עם מגוון רחב של מזונות. אפשר לאכול את ארוחת הבוקר בחדר השינה של הצימר, בפינת הישיבה של הצימר, בחדר אוכל מרוכז של כל הצימרים ואם יש יום חם אז גם ליד הבריכה. אין כמו ארוחת בוקר ישראלית. יש מגוון רחב של אוכל ישראלי, החל מביצים קשות, לקטי ירקות טריים, גבינות ישראליות, סוגי ממרחים שונים, מאפים, מיצים סחוטים טרי, קפה, תה ועוד. תמיד יש מה לאכול בארוחת בוקר ישראלית, גם עם באים כל המשפחה.

למביני עניין, יש הרבה צימרים בכפר תבור והרבה צימרים בשרונה שבאים עם מטבח גדול ומאובזר. הצימרים הללו מעניקים לכם כלים רבים לבשל עצמאית בצימר כפי שאתם רוצים. ביחד עם חומרים איכותיים שתקנו בשווקים המקומיים אשפר לבשל בצימר ארוחת קולינארית מאלפת. חשוב שאם אתם מעוניינים לבשל בצימר, יש לבדוק מול בעל הצימר כיצד המטבח מאובזר והאם יש לכם את כל מה שאתם צריכים לבשל ארוחה כמו שאתם רוצים. ארוחות על האש הם גם אפשרות מצוינת לארוחת צהריים בצימר. צימרים בכפר תבור והרבה צימרים בשרונה מציעים עמדת מנגל גז לביצוע ארוחות צהריים על האש. אפשר לקנות בשר טרי ותבלינים בשווקים המקומיים ולעשות ארוחת על האש איכותית וטעימה.