חופשה עסקית, חופשה יזומה של המעסיק לעובדים מטעם העבודה, הוא טרנד חדש בתחום המגזר העסקי. בעלי עסקים וחברות גדולות במשק מבצעים חופשות מטעם העבודה לעובדים שלהם כהטבה עסקית לעובדים. חלק גדול מהחופשות העסקית מתבצעות בקרב צימרים בצפון כגון צימרים בכפר תבור וצימרים בשרונה. צימרים בצפון הם אלטרנטיבה מצוינת למספר סוגים של חופשים: חופשה לזוגות צעירים, חופשה למשפחות, חופשה למסיבות רווקים, חופשה לקבוצות, חופשה למספר זוגות, חופשה לזמן קצר ועכשיו גם חופשה לעובדים.

לחופשה עסקית, חופשה מטעם העבודה, יש מספר סיבות למה ההטבה הזאת הופכת ליותר ויותר פופולארית בקרב עסקים שונים בישראל. ראשית, חופשה היא דבר בריא לבריאות הנפש של העובד ולכן הרבה עסקים רואים לנכון להעניק לעובדים שלהם חופשה בתור הטבה מהעסק. חופשה מסייעת לשפיות של העובד ומעניקה לו יום מנוחה נוסף, ועוד על חשבון העבודה. סיבה נוספת היא שהרבה עובדים לא לוקחים חופשה מהעבודה, מה שבשורה התחתונה פוגע בעבודה עצמה. זה נשמע אולי מוזר לחלק מהאנשים אבל במחקרים רבים התגלה שעסק המעניק לעובדים שלו את האפשרות לקחת חופשה כל מספר חודשים משפר את הפרודוקטיביות של פריון העסק. ה"הפסד" של הענקת יום חופש לעובדים יוצר אפקט אשר בסופו של דבר, בטווח הארוך, יכפר עוד יותר על הפסד העבודה מהיום חופש שהוענק לעובד. חופשה עסקית לעובדים היא גם כלי מוטיבציה נהדר. כאשר העובדים מקבלים כזאת הטבה מהעסק זה יותר בהם תחושת נאמנות לעסק ומוטיבציה לעשות את עבודתם בצורה הטובה ביותר. יש מומחים אשר יקראו לחופשה משפחתית השקעה של העסק בעובדיו, מכיוון שזאת השקעה בעובדים שתחזיר את עצמה בשיפור במוטיבציה שלהם, מה שיוביל לעליה בפריון העבודה. חופשה עסקית היא גם כלי חיבור מצוין לעובדים. עבודת צוות היא דבר חשוב מאוד בעסקים ויכולה לשפר את התקשורת הבין אישית בעסק, מה שגם הוא יגדיל את הפריון העבודה.

בכל הנוגע לחופשה עסקית, צימרים בשרונה וגם צימרים בכפר תבור, הופכים להיות אפשרות מצוינת לעסקים לנפוש שם תחת חופשה עסקית. הצימרים שבצפון מציעים כמה יתרונות לעסקים השונים בכל הנוגע לעסקים. דבר ראשון, צימרים הם מקום מצוין לבצע חופשה לקבוצה של אנשים. יש הרבה צימרים בשרונה והרבה צימרים בכפר תבור אשר בעלי מתחם גדול ומבודד שאפשר לנפוש קבוצה גדולה של אנשים. הצימרים ההלו מחולקים למספק חדרים עם מיטות שונות וניתן ללון שם בצורה מאוד מסודרת. בנוסף האפשרות להזמין מקום לינה ללילה אחד, גם באמצע השבוע, הוא מצוין לעסקים שלרוב יעדיפו לבצע את החופשה העסקית במהלך אמצע השבוע, ביום חלק יותר של עבודה, ליום אחד. גם כאשר מזמינים בצימר ליום אחד באמצע השבוע ניתן לרוב למצוא מחירים אטרקטיביים ביותר ללינה. עוד יתרון שצימר מתאים לחופשה עסקית הוא המיקום, אשר קרוב מאוד להרבה אטרקציות שונות שניתן לעשות לעובדים, החל מטיול טרקטורונים ועד לטיולים בחיק הטבע. לאזור הצפון שלל אטרקציות שונות שניתן לעשות ביום החופשה העסקית.

עסקים רבים משתמשים בחופשה העסקית כמעין השקעה לטווח ארוך בעובדים שלהם ובפעילות העסק. כמובן שעניין המימון של החופשה מרתיע בעלי עסקים שונים. אך לרוב חופשה עסקית לא מגיעה לעלויות גבוהות בכלל וכמו שנאמר מקודם ההשקעה מחזירה את עצמה בטווח הארוך. חבל לוותר על חופשה עסקית לעובדים שלכם ותמיד ניתן למצוא אפשרויות סיוע למימון כמו הלוואה בערבות מדינה, הלוואה בנקאית או ניצול מסוים של תזרים המזומנים בחודש ספציפי. חופשה עסקית תורמת לשיפור יכולות העובדים, להגדלת המוטיבציה ולשיפור הפעילות העסקית בעתיד.