אם אתם מעוניינים לעשות עם המשפחה חופשה משפחתית בצפון, אז כדאי שתתכננו את החופשה מראש כמה שיותר בכדי למנוע בעיות וצרות במהלך החופשה. בין אם אתם רוצה לנפוש אצל צימרים בכפר תבור או בין אם בצימרים באזורים שונים בצפון, התכנון זה חלק מאוד חשוב כשרוצים חופשה משפחתית בצפון מוצלחת ומהנה. להלן מספר טיפים לתכנון החופשה המשפחתית המושלמת בצימרים:

  1. קבלו החלטה ביחד – זכרו שאתם משפחה ולא רק בני הזוג. עדיף לא לקחת החלטה לבד ורק להודיע לילדים שלוקחים חופשה במקום מסוים. מומלץ לשבת עם הילדים לפני תכנון החופשה ולשמוע את דעתם על מיקום החופשה ומהם האטרקציות הקיימות באזור. אם אפשר אז מומלץ לשתף את הילדים בתכנון החופשה. אפשר להראות להם תמונות של צימרים שאתם חושבים להשכיר ולשמוע את דעתם, ניתן לקבל מהם פידבק על איזה פעילויות מעניינים אותם יותר ופחות, לוודא שהם מבינים שהם צריכים להיות ממושמעים במהלך החופשה ולשמוע מהם האם הם חושבים שיהיה משהו שנראה להם שהם יצטרכו במהלך החופשה. שיתוף בתכנון החופשה עם הילדים יאפשר לכם למנוע תקלות שונות ועצבים מיותרים עם הילדים במהלך החופשה. תיאום ציפיות עם הילדים גם יעזור להם ליהנות יותר בחופשה ולא לצפות לדברים שהם לא הולכים לקבל.
  2. בחרו צימר למשפחות – הרבה הורים בוחרים צימר לפי נוחות מחיר או נוחות מקום, וזה בהחלט שיקולים שצריך לקחת, אבל, חופשה משפחתית בצפון מצריכה  ראשית כל לחפש צימר הנופל תחת הקטגוריה צימרים למשפחות בצפון. צימרים המותאמים למשפחות יכולים לשדרג את החופשה המשפחתית שלכם בצורה משמעותית. צימרים למשפחות בצפון לרוב גדולים יותר מצימרים רגילים ומחולקים כך שגם לילדים וגם להורים יהיה פרטיות מסוימת. הרבה פעמים גם המטבח יותר גדול, מה שמאפשר יותר לבשל במהלך החופשה.
  3. עשו את זה מיוחד – וודאו שלכל חבר במשפחה יהיה משהו אחד לפחות שהוא רוצה לעשות. תנו לכל אחד לבחור משהו אחד שכול המשפחה חייבת לעשות. כך תבטיחו שכל אחד יצא מרוצה מהחופשה ויהיה לו משהו לזכור מהחופשה שיעשה אותה לחופשה מיוחדת. למשל, לוודא שכל אחד יבחר אטרקציה שמעניינת אותו או להשאיר מספיק זמן לקניות של אמא. תכנון כזה יאפשר לכולם להרגיש מעורבים בחופשה. גם אם התקציב הדוק או אין מספיק זמן לעשות את כל מה שכולם רוצים, נסו לעשות מאמץ להגיע לעמק השווה ולדאוג שלכל אחד יהיה זיכרון טוב מהחופשה.
  4. עשו רשימות – ערכו רשימות של כל מה שאתם צריכים לארוז לחופשה. מסמכי נסיעה, מידע על אטרקציות, ביטוח נסיעות, ערכת עזרה ראשונה, תרופות, בגדים מתאימים, משחקים שהילדים אוהבים, אוכל ושתייה. עברו על הרשימה כמה פעמיים ובדקו האם באמת יש לכם את כל מה שאתם צריכים. אתם לא רוצים להגיע לצימר ולגלות ששכחתם מפריט חשוב.
  5. תצפו לבלתי צפוי – בהמשך להכנת הרשימות, תמיד כדאי לקחת מספר פריטים נוספים במזוודה ליתר ביטחון. חפצים כגון: בגדים להחלפה, חטיפים למקרה שאחד הילדים יהיה רעב, מגבונים ושקיות ללכלוך וכו'.
  6. תכנו את הזמן – וודאו שאתם משאירים לכם מספיק זמן לעשות את כל מה שאתם מתכננים, ואם לא אז הורידו דברים מהרשימה. קחו בחשבון את זמן הנסיעה, במיוחד את הפקקים, וזמן המנוחה של הילדים, במיוחד כאשר ישנם ילדים קטנים, בתכנון החופשה. אפילו מומלץ לתכנון זמן מנוחה להורים ולילדים במהלך החופשה, בכדי לשמור על אנרגיות טובות.
  7. השאירו את הציפיות בבית – חופשות משפחתית בצימרים הם דבר מהנה וכיף, אבל, כמו כל חופשה לפעמים ישנם בעיות וריבים בין ההורים והילדים. לכן, עדיף שתשאירו את הציפיות בבית והתחילו את החופשה בצורה נינוחה מבלי ציפיות. התחילו את החופשה עם המטרה ליהנות זמן איכות עם המשפחה שלכם ונסו לשמור על האנרגיה הזאת לכל אורך החופשה.