אזור הצפון הוא מקום מצוין לבצע חופשה לסוף שבוע. יש כל כך הרבה אפשרויות לחופשה קצרה ונחמדה באזור, החל מלינה בקרב צימרים בכפר תבור ועד ללינה בשטח. אם יש לכם סוף שבוע חופשי ואין לכם מושג איך לבלות אותו, מומלץ בחום לשקול לקחת חופשה לסוף שבוע בצפון. סוף שבוע רגוע, הרחק מהלחצים של חיי היומיום יכול להשאיר אתכם רעננים לתקופה ארוכה קדימה.

נתחיל מכך שהמפתח לחופשה של שלושה או ארבעה ימים מוצלחים הוא צמצום כמה שיותר זמן נסיעה, אז חשוב לא לבחור יעד בחו"ל אלא כאן בארץ, וכאשר מדברים על אזורים המצוינים למטיילים בארץ, רוב הישראלים יעידו שאזור הצפון הוא המועדף עליהם, ולא סתם אזור הצפון הוא בעל האזור בעל מספר המבקרים הרב ביותר. בנוסף, אזור הצפון מעניק מגוון רחב של פעילויות ומקומות לינה שונים.

אם אתם אוהבים להיות בטבע ובחוץ, אפשר לחנות באחת משמורות הטבע השונות בצפון, לשוטט בחלקים שונים בשמורת הטבע ולחוות את המראות המדהימים שיש בשמורה, ואז, להקים מחנה באזור מסודר בשמורה ולישון בטבע. יש הרבה שמורות טבע אשר דואגת שיהיה מקומות שבו ניתן להקים מחנה ולישון בשטח. ניתן להישאר בשמורה ולהתחיל את היום מוקדם כבר בשמורה. שינה באוהלים בטבע היא חוויה יוצאת דופן השונה מחופשות סטנדרטיות. תקופות האביב והקיץ מומלצות יותר ללינה בשטח. מזג האוויר בתקופות הללו מאוד נוח למטיילים ללינה בשטח ולטיול בשמורות השונות. עצה נוספת בנוגע ללינה בשטח, מומלץ לבדוק לפי באינטרנט או בטלפון מול שמורת הטבע הספציפית האם בשמורה יש מקום מסודר להקמת אוהלים ושינה בשטח למטיילים. עדיף מטעמי בטיחות ונוחות לבקר שמורת טבע עם מקום מסודר למטיילים.

עוד דרך מצוינת ליהנות מחופשת סוף שבוע בצפון היא על ידי לינה בצימרים שונים בצפון. צימרים בשרונה, צימרים בכנרת ובכלל צימרים בצפון, הם חווית חופשה איכותית ונוחה. תעשיית הצימרים צומחת וכיום ניתן למצוא צימרים רבים באיכות מדהימה. לינה בצימר מתאימה לזוגות, משפחות וקבוצות של חברים. בצימר ניתן למצוא לינה איכותית יותר מכל חדר מלון. כל צימר היום מעניק מגוון של שירותי ספא, ג'קוזי ובריכה, ארוחות שף ועוד. לינה בצימר תוציא לכם את המקסימום כיף מהחופשה של סוף השבוע שלכם. למרות שיש צימרים בכל הארץ, הצימרים בצפון הם הטובים ביותר. הם גם בעלי רמת האיכות הטובה ביותר, עקב התחרות הרבה בקרב הצימרים בצפון, וגם נמצאים יותר באזורים יפים ששווים לבקר בהם.

אופציה נוספת בצע חופשה לסוף שבוע בצפון, הוא סוג חופשה שנקראת חופשה יומית, שבו יוצאים מהבית מוקדם ליעד מסוים וחוזרים עד הערב הביתה. במהלך הסוף שבוע אפשר לבחור 2 יעדים בצפון ובכל יום לנסוע לכל אחד מהם ולחזור הביתה. ככה אתם גם נהנים מיום מקסים וגם שומרים על נוחות הלינה בבית.

ביקור באטרקציות מיוחדות הם דרך מצוינת לבלות חופשה בצפון עם המשפחה. בילוי עם המשפחה בפסטיבלים בצפון, פארקים שונים בצפון שיש בהם פעילויות אקסטרים, יכול להיות זמן בילוי מצוין עם המשפחה.

בכל מקרה, חופשה של סוף שבוע היא חופשה מצוינת לכל אחד, החל מזוג צעיר ועד למשפחה. באזור הצפון יש מספר רב של פעילויות ודרכי לינה מומלצים שייצרו לכם חופשה קצרה ומדהימה.