אנשים רבים לא לוקחים מספיק חופשות, וכאשר הם כן לוקחים חופשה זה לא לעתים קרובות. למעשה, לפי מחקרים שנעשו בישראל, כמחצית מהישראלים לא לוקחים חופשות לעיתים קרובות ואף יש כאלו שלא לוקחים חופשה גם במהלך שנה שלמה. תוסיפו לכך את הבעיה שהרבה אנשים לוקחים את העבודה שלהם לחופשה ולבית וזה די מובן למה מבחינה נפשית צריך מדי פעם לקחת חופשה. חופשה בקרב צימרים בכפר תבור, מלונות בארץ או בחו"ל יכולים לעשות כל כך טוב לנפש, וזה חבל שאנשים מוותרים על פסק זמן מהעבודה. חופשה טובה יכולה לעזור לנו להתחבר מחדש לעצמנו. חופשה היא הרבה פעמים כלי לגילוי עצמי ועוזרת לנו לחזור להרגיש טוב יותר. גם אם לוקחים חופשה קצרה בסוף שבוע בצימר זה מאוד יכול לעזור לטעון מחדש את ה"מצברים". לאגור כוחות מחדש ולעצור את השחיקה היום יומית של העבודה.

חופשות משאירות אותנו בריאות. חופשה מצליחה להוריד את לחץ הדם ולשמור על רמות לחץ דם נמוכות יותר. מחקר אחד מצא כי שלושה ימים לאחר החופשה, תלונות הגופניות של הנבדקים, איכותם השינה שלהם ומצב הרוח הכללי שלהם השתפרו בהשוואה לימים שלפני החופשה. בנוסף, ההרגשה הטובה הזאת עדיין התקיימה עד חמישה שבועות לאחר מכן החופשה, במיוחד בקרב הנבדקים שדיווחו על שביעות רצון כללית בחופשה שלהם.

חופשות עוזרות לנו לחזק את הקשרים הבינאישיים שלנו עם היקרים שלנו. לבלות עם בני משפחה, בני הזוג וחברים בחופשה יוצר קשרים חזקים יותר. למעשה יש מחקרים שמצאו כי נשים שנטלו חופשות היו מרוצות יותר מחיי הנישואין שלהן. צימרים בשרונה מציעים צימרים לזוגות וצימרים למשפחות, כך אפשר לעשות חופשה בצימר עם היקרים שלכם.

חופשה יכולה לשפר את הביצועים שלכם בעבודה שלכם. היתרונות הפסיכולוגיים שמגיעים עם חופשות תכופות מובילות לאיכות חיים מוגברת יותר, מה שמוביל בסופו של דבר גם לאיכות מוגברת של פריון בעבודה.

מחקרים הראו כי מי שלא לוקח חופשות סובל יותר מבעיות בריאות. כמו עישון סיגריות או שתייה מרוב של אלכוהול, גם עבודה ארוכה במשך חודשים בלי חופשה מסוכנת לבריאות. הבעיה היא שאנשים לא מודעים לכך. לכן ממליצים בהרבה מקומות עבודה לקחת חופשה מדי פעם, בצימרים בצפון או בחו"ל, בכדי לחדש את האנרגיה והמוטיבציה.

הרגשת לחץ למשך זמן רב מזיק לבריאות שלנו. זה גורם לבעיות הנעות בין כיבים בקיבה, כאבי גוף ואף לנדודי שינה. חופשות הן אחד מהנוגדנים העיקריים ללחץ. החופשה היא טובה לבריאות שלך מחקר אחד מצא כי גברים נמצאים בסיכון גבוה למחלות לב, אם הם לא מצליחים לקחת חופשה שנתית. עוד מצאו מחקרים שנשים שלקחו חופשה לפחות פעמיים בשנה לעומת נשים שלקחו חופשה כל מספר שנים נטו פי שמונה למחלות לב. לא חייבים לקחת חופשה ארוכה. אפשר לקחת חופשה של סוף שבוע בצימרים בצפון.

בשנים האחרונות בישראל, אנו עוסקים בצורה מאוד אובססיבית בעבודה. אנשים רבים רואים בלקחת חופשה כסימן של חולשה ופגיעה בעבודה, במקום לראות זו כמעין מתנה על העבודה הקשה שהם משקיעים. כך נוצר שהרבה עובדים לא מנצלים את החופשות שלהם.

לסיכום, חשוב לקחת חופשה מדי פעם. גם אם אתם רק לוקחים חופשה של כמה ימים בצימר בצפון. חשוב לנוח מדי פעם ולשחרר קצת מהלחץ בעבודה. נסו ליהנות מהחיים מדי פעם וקחו חופשה בצימר. כפי שראיתם חופשה בצימר הוא דבר טוב לבריאות.